درب mdf مدرن

درب mdf مدرن

آشنایی با درب های mdf مدرن

mdf به معنی «فیبر یا الیاف با چگالی یا تراکم متوسط» است که از ذرات به هم چسبیده چوب تهیه می‌شود. این ذرات چوب توسط «رزین» که نوعی چسب صنعتی است در درجه حرارت بالا و در حالی که تحت فشار زیاد قرار می‌گیرند به یکدیگر چسبیده و ام‌دی‌اف (MDF) را به وجود می‌آورند.
این ترکیب در برابر رطوبت هوا مقاوم است و آسیب زیادی نمی‌بیند و به همین علت کاربرد آن در محیط آشپزخانه که هنگام آشپزی رطوبتش بالا می‌رود، منطقی و مناسب به نظر می‌رسد.

کاربرد های ام دی اف

علاوه بر ساخت کابینت، از این ترکیب در ساخت مبلمان، میز و صندلی، دکور و کف‌سازی اتاق‌ها نیز استفاده می‌شود. ام‌دی‌اف (MDF) در برابر حرارت فوق‌العاده مقاوم و عایقی مناسب در برابر صدا است. هرچند در ساخت ام‌دی‌اف (MDF) از برخی مواد شیمیایی استفاده می‏ شود که مانند فرمالدئید ممکن است مقداری آلودگی هوا به همراه داشته باشد اما چون در ساخت آن از ضایعات دورریختنی چوب استفاده می‌شود، به جلوگیری از قطع درختان و همچنین به پاکیزگی محیط زیست نیز کمک زیادی می‌کند. در اغلب کشورها، ساخت ام‌دی‌اف (MDF) به این خاطر که نوعی بازیافت مواد دور ریختنی را به دنبال دارد طرفداران زیادی دارد و مردم و دوستداران محیط زیست از این صنعت حمایت میکنند.از این رو در روز های کنونی شاهد استفاده بشتر از ام دی اف برای ساخت دربmdf در صنعت ساختمان هستیم

درب های mdf راهکاری اقتصادی

امروزه با توجه به تاکید بر حفظ منابع طبیعی و حفاظت از درختان ، استفاده از درب های mdf  میتواند به عنوان راه حلی جایگزین برای  استفاده از درب چوبی مطرح گردد.

درب های mdf  از ضایعات چوبی استفاده میکنند از این رو نیاز به قطع درختان نیست و دلیل طرح ها و مدل های بسیار متنوع میتوانند زیبایی خارق العاده ای را به ارمغان بیاورند .

ورقه های ام دی اف میتوانند در ساخت انواع درب آپارتمانی ، درب ساختمان ، درب اتاق و درب ورودی استفاده شود. عموما افرادی که پروژه های ساخت و ساز را به صورت مشارکت در ساخت دنبال میکنند در صورتی که مالک باشند

سعی دارند بهترین متریال ها را برای این سازه های چوبی در نظر بگیرند از این رو درب های ام دی اف گزینه هایی بسیار مناسب تلقی می شوند .

برای آشنایی بیشتر با این نوع از درب های ساختمانی و دیدن نمونه هایی از این درب ها با ما همراه باشید.

درب MDF

دربmdf

Leave a Comment