اهمیت جهت باز شدن درب ساختمان

اهمیت جهت باز شدن درب ساختمان

چرایی اهمیت جهت باز شو درب ساختمانی

در بین عموم مردم دیدگاهی وجود دارد مبنی بر اینکه درب ساختمان بایستی درب باشد و اهمیتی ندارد که این درب  از کدام جهت، راست یا چپ باز می شود. ولی لازم به ذکر است که بر خلاف تصور عموم این موضوع (جهت باز شو درب ساختمان) به این سادگی ها نیست.

انواع درب های ساختمان

درب های ساختمانی  از نظر جهت باز شدن به دو دسته ی چپ باز شو و راست باز شو تقسیم می شوند. و این امر با محل جای گیری دستگیره و لولاهای درب مشخص می شود. به طور کلی درب های داخلی نباید به سمت راهرو یا هال ورودی باز شوند. توجه به این نکته که هنگام باز شدن در به سمت دیوار کناری هدایت شود، بسیار حائز اهمیت می باشد.و همچنین برای تعیین راست یا چپ باز شو بودن درب باید این انتخاب به نحوی صورت پذیرد که باز شدن در به سمت دیوار و همچنین دسترسی پیدا کردن به کلید های برق برای روشن کردن آنها و فضای اتاق، باشد.

جهت باز شو درب ساختمان

اهمیت استفاده از درب های abs

این نوع از  درب های ساختمانی نسل جدیدی از درب ها  محسوب می شوند که ویژگی  منحصر به فردی را دارا می باشند این نوع درب ها طوری طراحی شده اند که مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و  آسیب کمتری به درب چوبی وارد می شود. این درب ها مخصوص مکان هایی است که رطوبت بالایی دارند مانند سرویس بهداشتی و حمام .

آشنایی انواع درب های چوبی
آشنایی با انواع درب ورودی 

Leave a Comment