درب های HPL یا لامینیت

درب های HPL یا لامینیت

آشنایی درب های HPL یا لامینیت

High Pressure Laminate یا HPL ورق روکشی است با طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، این روکش از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک و قرار گرفتن آن در دمای بالای ۱۴۵c و فشار۳۰۰bar، این ورق روکشی با طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر در بازار وجود دارد که از آنها در صنعت ساخت درب ساختمان استفاده می شود.

ورق های اچ پی ال مورد استفاده در صنعت درب چوبی ، در واقع ورق های اچ دی افی هستند که بر روی آنها یک ورق نازک از کاغذ کرافت، پرس شده است. این ورق کاغذ کرافت همان ورق های روکشی ملامینه هستند که در توضیح hpl به روش تهیه آن اشاره شد.

ویژگی اصلی درب چوبی HPL یا لامینیت

درب های چوبی  ساخته شده از hdf و روکش شده با hpl، یا همان درب چوبی hdf ملامینه، به سبب مقاومت رطوبتی بسیار بالا و دیگر خواص این روکش، به هیچ عنوان بر اثر رطوبت و سایر عوامل آسیب نمی بیند و چنانچه از رنگ مرغوب برای نقاشی آن استفاده شود، رنگ آن سالها ثابت و بدون تغییر خواهد ماند.

با توجه به ویژگی هایی که این روکش به درب می دهد و از آن جمله می توان به مقاومت بالا در برابر ضربه پذیری آن اشاره کرد، در صورتیکه سایر نکات نیز در تولید رعایت شود امکان استفاده از آن برای درب ورودی بوجود می آید. اما با توجه به نیاز امروزه بازار و ویژگی هایی که درب ورودی واحد های آپارتمانی بایستی داشته باشند عمده انتخاب مشتریان درب های ضد سرقت است، بنابراین بیشترین استفاده و بهترین گزینه برای مصرف درب های چوبی HPL، دربهای داخلی و  درب اتاقی و سرویس می باشد.

درب چوبی HPL

انواع درب ضد سرقت 

 درب ساختمان و انواع آن 
درب چوبی و شناخت انواع آن 

Leave a Comment