سخت افزارهای درب های ساختمانی

سخت افزارهای درب های ساختمانی

 انواع سخت افزارهای درب های ساختمانی

همانطور که میدانید درب های ساختمانی بدون قطعات  سخت افزاری تنها تخته ای چوب، شیشه یا فلز هستند که عملا کارایی درب را به تنهایی ندارند و زمانی این کارایی به وجود می آید که این تخته های چوبی یا فلزی و شیشه ای با مکمل های سخت افزاری لازم همچون دستگیره، لولا و قفل، ضربه گیر و جک های آرام بند یا انواع دودبندها کاربری یک درب ساختمانی را هویت ببخشند. در انتخاب هر یک از این سخت افزارهای درب های ساختمانی علاوه بر زیبایی باید به عملکرد و کاربری هر کدام از آنها نیز توجه نمود.

 

دستگیره  برای انواع درب های چوبی

دستگیره درب  چوبی در انواع جنس ها و سبک های مختلف و ابعاد متفاوت وجود دارد.که به دو دسته ی اهرمی و توپی تقسیم می شوند.در انتخاب دستگیره خوب است که توجه داشته باشیم به اینکه فضای مورد نظر جلوه ای مدرن دارد یا کلاسیک، اگر فضای مدرن داریم غالبا باید از دستگیره هایی استفاده کنیم که با خطوط ساده و بدون تزیینات باشند از جنس استیل یا شیشه و اگر فضایی سنتی و کلاسیک داریم می توانیم از دستگیره های برنجی یا برنزی با پیچ و تاب ها و تزیینات زیاد استفاده کنیم در نهایت انتخاب نوع دستگیره با توجه به فضای مورد استفاده باید تکمیل کننده تم مدرت یا کلاسیک فضا باشد.

 

سخت افزارهای درب های ساختمانی

 

 انواع قفل مورد استفاده برای درب ساختمان

در انتخاب قفل باید توجه داشت که قفل از نوع فاق دار باشد یا استوانه ای، قفل های فاق دار درون یک شکاف داخل در قرار می گیرند و نسبت به قفل های استوانه ای از امنیت بالاتری برخوردارند. قفل های استوانه ای کمترین امنیت را دارند و همچنین امکان نصب چفت کلید خور برای آنها وجود ندارد.

لولا های درب های ساختمانی

لولاها ورق های فلزی هستند که از یک سمت به کلاف درب ها را به عهده دارند. گاهی برای درب های بزرگ از لولاهای محوری استفاده می شود که در واقع میله ای است که دو قسمت پایینی یا بالایی درب نصب می شود و باعث حرکت درب می شود. برای نصب درب های شیشه ای هم از استپ ها استفاده می شود که نقش لولا را ایفا می کنند. و روی زمین و روی قاب بالایی درگاه درب نصب می شوند.

درب abs
درب pvc
انواع درب ورودی 

Leave a Comment