ده راه حفاظت از درب های ورودی

ده راه حفاظت از درب های ورودی

 حفاظت از درب های ورودی در خانه های اجاره ای

معمولا درب ورودی خانه های اجاره ای نادیده گرفته می شوند .اما آمار حاکی از این است که شصت و شش درصد از سارقان از طریق شکستن درب ها ی ورودی به منزل راه پیدا می کنند .بنابراین محافظت از درب های ورودی یکی از اساسی ترین نکات ایمنی منزل می باشد .درب های ورودی از ورود افراد ناشناس و غریبه به منزل جلوگیری می کند و باعث می شود خانه و خانواده در ایمنی کامل باشند.
متاسفانه در خانه های اجاره ای درب های با کیفیت به کار گرفته نشده اند .درب ها به طور کلی مانع ورود افراد غریبه نیستند بلکه احتمال شکستگی این درب ها زیاد می باشد .راه های بسیاری برای جلوگیری از شکستگی و ورود سارقان به منزل می باشد که در این جا بررسی می کنیم .

ده راه حفاظت از درب های ورودی در خانه های اجاره ای

برقراری امنیت نقش مهمی در حفاظت از منزل دارد بنابراین درب های ورودی منزل را قفل کنید .در اینجا ده راهکار برای حفاظت از منزل را به شما نشان می دهیم یکی از این راه ها نصب دوربین های مدار بسته بر درب های ورودی است .بعضی از راهکارها شامل قسمت پشتی درب های ورودی که شامل دستگیره های امنیتی ،قفل،لولاو قاب می باشد ،است .

راه اول:از دسترسی افراد غریبه به آدرس منزلتان ممانعت به عمل آورید .
اگر ممکن است درب های ورودی تان آخرین راه برای ملاقات با دیگران نباشد .بهتر است قبل از درب اصلی منزل یک دروازه در آغاز منزلتان باشد که این سیستم خانه های بزرگتر می باشد که مجهز به سیتم های خبر رسانی cctvهستند .

راه دوم :درب های باکیفیت از جنس آهن ،شیشه و چوب خریداری کنید .
بسیاری از مردم بیش از اینکه نگران امنیت منزل باشند به طرح ،رنگ و مدل درب های ورودی اهمیت ویژه ای قائل هستند .این یک اشتباه بزرگ و پیامد های بسیاری را درآینده به دنبال دارد .بعضی از درب های قدیمی پوک و توخالی هستند ،بنابراین مهم است استحکام درب های ورودی را درنظر بگیریم .اگر نیاز به تعویض درب ها دارید بهتر است از درب های با کیفیت بالا مانند درب چوبی و درب آهنی استفاده کنیم.
-.درب های آهنین و فولاد به دلیل استحکام بالا بهترین گزینه برای جلوگیری از ورود سارقان به منزل و حفظ ایمنی هستند .
-.درب چوبی برای حفاظت از منزل گزینه ی خوبی هستند اما بهتر از چوب های مستحکم برای ساخت درب ها استفاده شود .
-.نصب درب های شیشه ای برای درب های ورودی پیشنهاد نمی شوند زیرا به آسانی شکسته می شوند .اما اگر تمایل به استفاده از این نوع درب ها دارید بهتر است از نوع نشکن آن استفاده کنید .راهکار بعدی نکات ایمنی مربوط به شیشه را گسترش می دهد .

راه سوم :میزان مصرف شیشه در درب های ورودی را به حداقل برسانید .
شمار بسیاری از درب های ورودی قاب شیشه ای دارند .بعضی از قاب های شیشه درون درب جا گذاری شده اند در حالی که بسیاری از درب های ورودی با قاب شیشه احاطه شده اند و باعث می شود سارقان به آسانی به محیط داخلی منزل راه پیدا کنند .
درب های شیشه ای به آسانی توسط دزدان شکسته می شود .بنابراین اگر در جستجوی تعویض درب هایتان با نمونه های بدون شیشه هستید سریع تر این کار را انجام دهید زیرا سارقان در جستجوی طعمه های آسان تر هستند .اگر چه امکان تعویض درب های شیشه ای را ندارید می توانید با استفاده از قاب های نشکن به استحکام منزلتان اضافه کنید .

راه چهارم :امنیت بالای ابزار به کارگرفته شده در درب های ورودی را درنظر بگیرید .
ابزار درب ها شامل دستگیره،لولا،قفل،قلاب ،قفل و سایر لوازم جانبی است .امکان شکستگی درب های ورودی با ابزار قدیمی بالا است . سارقان با وارد کردن چند ضربه در عرض پنج دقیقه به درب های ورودی به آسانی به محیط داخلی منزل راه پیدا می کنند .
بنابراین ابزار های به کار گر گرفته شده در درب های ورودی را بررسی کنید و اگر نیاز به تعویض دارند از نمونه های تخصصی تضمین شده استفاده کنید .

راه پنجم :قفل و ابزار های تخصصی به کار بگیرید .
ایمن ترین قفل ها را برای درب های ورودی به کار بگیرید .گستره ی عظیمی از قفل ها و قلاب ها برای جلوگیری از ورود سارقان به منزل وجود دارد .این قفل ها در انواع متفاوتی از درب های ورودی به جز درب های کشویی به کار گرفته می شوند .این قفل ها از فلزات سخت که در آن ها پیچ به کار نگرفته شده اند ساخته شده اند .اگر در درب ها ی منزلتان ابزار ضعیف به کار گرفته شده است بهتر است آن با ابزار باکیفیت تعویض کنید .
این قفل ها علاوه بر ایمن سازی منزل هیچ گونه کلیدی در قسمت های خارجی در ندارند و امکان ورود به محیط داخلی منزل و یا جستجوی راهی برای شکستن قفل وجود ندارد .

راه ششم :از لولاهای درب ضد سرقت استفاده کنید .
لولا یکی از اساسی ترین بخش های درب های ورودی است و نقش مهمی در ایجاد امنیت دارد .سارقان معمولا ترجیح می دهند درب هایی که لولاهایشان در قسمت خارجی است را تخریب کنند .
بنابراین اطمینان کافی را حاصل کنید که لولاها در قسمت داخلی قرار دارند .اگر چنین نیست لولا ها را با پیچ های ثابت مستحکم پوشش دهید .هم چنین می توانید از پیچ های ضامن و دو سر دنده برای استحکام بیش ترلولا ها استفاده کنید .

راه هفتم :قاب های درب های ورودی را مستحکم کنید.
هرگز امنیت درب منزلتان اگر چه با فلز سخت و مستحکم ساخته شده باشد را نادیده نگیرید .معمولا قاب درب های مستحکم نادیده گرفته می شوند .
چگونه قاب های درب را از ضربه مستحکم نگه داریم ؟یکی از مهم ترین راه ها نصب تعدادی پیچ به قاب در و پادری است .

راه هشتم :درب ها را مسدود نکنید .
مطمئن باشید درب ها از هرگونه مانع به دور باشند این موانع ممکن است شاخه های درخت،اسباب و اثاثیه و…باشند .زیرا این موانع کمک شایانی به مجرمان برای انجام بهتر جرمشان می کند .

راه نهم :با افراد در جلوی درب منزل به راحتی ارتباط برقرار کنید .
نکته ی مهم برای حفظ امنیت اطلاع از حضور افراد پشت در قبل از باز کردن آن است .روزنه های سنتی به کارگرفته شده در درب های ورودی به همین منظور است .اگر تمایل دارید به طور کلی از جزأیات بیرون از منزل اطلاع داشته باشید از دوربین های ضد سرقت استفاده کنید.

راه دهم :راهرو های منزل را همواره روشن نگه دارید .
سارقان و میهمانان ناخواسته از نزدیک شدن به منزل های روشن جلوگیری می کتتد .نصب سیتم های جنبشی و نورانی تآثیر بسزایی در ایمنی زمانی که در منزل حضور ندارید ،دارد.

حفاظت از درب های ورودی

پارتیشن اداری

ساخت پارتیشن اداری
 درب داخلی 

Leave a Comment