درب ضد سرقت

درب ضد سرقت همانگونه که از اسم آن مشخص است به دربی گفته میشود که مانع از ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است این اطمینان به منزله ی صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های چوبی  معمولی میتوان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد. که بر خلاف درب های ساختمانی معمولی  این گونه درب ها در مقابل فشار ، برش ، اهرم و دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب های ساختمانی و درب های ورودی  حتی با نرده های حفاظتی (آکاردئونی) دارند که اشاره به این مطلب ضروری میباشد که باید درب مورد استفاده قرار گرفته از استانداردهای این محصول بر خوردار بوده و از درب های متفرقه با ابزار یراق معمولی نباشد و در همه جهات دارای استاندارد جهانی این محصول باشد .

آسودگی خیال با درب ضد سرقت

با نصب اینگونه از درب ها دیگر با خیالی آسوده و آرامش خیال بیشتری از منزل خارج شده و درب منزل خود را قفل نمایید. همواره مسئله حفاظت از منازل با صرف هزینه کم یکی از دغدغه های افراد به شمار میرود که وجود درب ضد سرقت تا حدود بسیار زیادی از این نگرانی کاسته و باعث کاهش سرقت از منازل شده است که البته توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که نوع انتخاب و سفارش درب با محل مورد استفاده ی آن رابطه ی مستقیم دارد به طور مثال درب های مورد استفاده در ویلا کارخانجات و ادارات باید به مراتب دارای امنیت و مقاومت بیشتری نسبت به درب منازل باشد و از ورق فولادی ضخیمتری نسبت به درب منازل استفاده میشود و همچنین ساختار درب های ضد سرقت برای مکان های مختلف متفاوت میباشد و متناسب با محل مورد نظر از عایق صوتی ، عایق رطوبت ، عایق حرارت و برودت ، ضد اسید و سایر عایق ها استفاده میشود .

درب ضد سرقت

ویژگی های درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت که از استاندارد های روز جهانی بهره میبرند در مقایسه با درب های دیگر دارای ویژگیهای بسیاری میباشد که میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

۱-  در داخل درب ضد سرقت از یک ورقه فلزی بسیار محکمی استفاده میشود که مانع از هر نوع ورود و نفوذ سارقان میگردد.

۲-   بر خلاف درب های معمولی درب های ضد سرقت از یه نقطه به چهارچوب متصل نشده و با بهره گیری از قفل ها و ساختار گاو صندوق ها، درب های ضد سرقت  از چندین نقطه به چهرچوب متصل میشوند که این خود از ویژگیهای منحصر به فرد درب ضد سرقت میباشد
۳-    درب های ضد سرقت دارای عایق صوتی میباشند.

۴-  در ساخت  این درب ها  از سنگ پشم نسوز هم برای جلوگیری از حریق استفاده میشود که عایق حرارت میباشد ساخت این درب ها به گونه ای باید باشد که با رعایت استاندارد های لازم در هنگام آتش سوزی مانع از ورود و کمک رسانی نیروهای امدادی نگردد

۵- ساختار درب ضد سرقت به گونه ای میباشد که بعد از نصب در چهارچوب غیر قابل اهرم کردن میباشد.

۶-در اطراف درب های ضد سرقت از یک نوار یا زه لاستیکی به منظور جلوگیری از ورود گرد و خاک و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده شده است

۷- نصب آسان درب های ضد سرقت باعث شده است که در انتهای عملیات ساخت و ساز اقدام به نصب درب ضد سرقت شود که این خود باعث میشود کمترین آسیب به درب وارد شود.

۸- قفل این درب ها دارای ۱۱ زبانه میباشد که در سه جهت مختلف عمل میکنند.

۹-  ضخامت ورق به کا رفته در آن بیش از یک میلی متر است که خود گویای امنیت و استحکام این نوع درب هاست.

 کیفیت درب ضد سرقت

کیفیت یک درب ضد سرقت به عوامل گوناگونی وابسته است، که از جمله این موارد میتوان به نوع و جنس و کیفیت یراق آلات استفاده شده در این نمونه از درب های ساختمانی که عمدتا برای درب های ورودی به کار میروند اشاره کرد. روکش استفاده شده در این نوع از درب چوبی اهمیت زیادی دارد و همچنین جنس فلز به کار رفته در چهارچوب ها تاثیر زیادی در کیفیت یک درب ضد سرقت خواهد داشت. فاکتور مهم دیگر در کارایی اندازه باز شوی این درهاست که بسته به جنس آن ها میتواند متفاوت باشد.

 

مزایای درب ضد سرقت 

در ادامه مبحث معرفی مزایای درب ضد سرقت دانستن موارد زیر نیز ضروری به نظر میرسد .

درب ضد سرقت

۱۰-ضد آب بودن این نوع از درب ساختمانی 

۱۱-دیر خراب شدن درب و ابزار یراق آن

۱۲- نصب آسان در مقایسه با دیگر انواع درب چوبی 

۱۳- تنوع در ظاهر و زیبایی آن و همچنین رنگ بندی متنوع آماده

۱۴- تنوع در ابعاد و ضخامت های آن

۱۵- روکش های متنوع از جنس های مختلف

۱۶- درب ضد سرقت عایق اتلاف انرژی است

۱۷- تنوع بسیار زیاد قیمت با توجه به مواد استفاده شده در آن

۱۸-جلوگیری از صدا یا کاهش دهنده صدا

۱۹- قفل های شب بند

۲۰-زنگ اضافی و دوربین چشمی که در داخل خود در قرار گرفته است.

انواع مختلف درب ضد سرقت

درب ضد سرقت انواع متفاوتی دارد و نمونه های موجود در بازار با پارامتر های مشخصی شناخته میشود . این درب ها با عنوان های زیر شناخته میشود.

درب ضد سرقت ایتالیایی

درب ضد سرقت ترک 

درب ضد سرقت چینی 

درب ضد سرقت ایرانی