گالری تصاویر درب اتاق
گالری تصاویر درب اتاق
گالری تصاویر درب اتاقی

آشنایی با درب های اتاقی و انواع ان

اصطلاحا و به عنوان چیزی که مرسوم است ، درب اتاق به درب هایی گفته می شوند که  با ارتفاع حدود یک متر و نود سانتی متر تا دو متر ساخته میشوند و برای جدا کردن بخش های داخلی ساختمان از ان ها استفاده می شوند. درب های اتاق میتوانند در جنس های مختلفی ارائه شوند که این جنس ها شامل موارد زیر است .

درب اتاق خواب ، درب سرویس بهداشتی   و سایر درب های اتاقی که در این دسته بندی از درب ها قرار میگیرند . برای بررسی بیشتر این موضوع به معرفی انواع درب اتاق میپردازیم .

درب اتاق چوبی

درب اتاقی چوبی که با عنوان تمام چوب شناخته می شوند، میتوانند از انواع مختلف چوب از قبیل راش و روس و سایر چوب های رایج در ساخت درب چوبی ساخته شوند ، این نوع از درب های اتاقی معمولا در ساخت خود آثاری از رگه های چوب را دارند که به آن ها گره گفته می شوند که نشان دهنده ساخت ان ها از چوب است.

درب اتاق با روکش مصنوعی

درب های اتاق میتوانند با روکش های مصنوعی مختلف ساخته شوند و بنابر ضرورت در موارد مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

درب اتاق با روکش MDF

درب های با روکش mdf  یا همان درب mdf  در واقع درب هایی هستند که در ساخت آن ها از ام دی اف استفاده می شود. و میتوانند به صورت روکش دار یا بدون روکش استفاده شوند . درب های اتاقی ام دی اف به دلیل قیمت و کیفیت مناسب و همینطور زیبایی چشمگیر این روزها بیشتر مورد توجه قرار میگرند و میتوانند برای موارد متععد از جمله درب اتاق خواب یا ورودی آشپزخانه استفاده شود.

درب اتاق با روکش HDF

نوع دیگری از درب ها که مناسب برای درب های اتاق می باشند درب داخلی چوبی با روکش HDF است. برای ساخت این نوع از درب ها یک کلاف چوبی مستطیل شکل با توجه به ابعاد درب ساخته می شود و سپس ورق های HDF را بر روی کلاف پرس میشوند. این نوع از درب های اتاقی می توانند عایث صوتی و حرارتی باشند. برای این کار فضای خالی میان درب را با پشم سنگ که یک نوع عایق صوتی و حرارتی است پر میکنند. و برای اینکه مقاومت درب در برابر ضربه و شکستکی بیشتر شود فضای خالی میان درب ها را با شبکه بندی های چوبی پر میکنند.

درب اتاق با روکش PVC

درب های اتاق با روکش pvc  میتوانند برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده شوند . دلیل استفاده از این نوع روکش برای درب اتاقی ویژه سرویس بهداشتی و حمام عدم آسیب پذریری درب های pvc در برابر نفوذ آب می باشد. که میتواند موجب ماندگاری بیشتر درب ها در فضای مرطوب باشد. دربpvc میتوانند به عنوان درب های ورودی و درب های ساختمانی نیز استفاده شوند.
درب های abs به دلیل ضخامت بیشتر روکش قابلیت استفاده از مکان های آبریز را دارند و صرفا برای این فضا به کار میروند.