راهنمای خرید درب های ورودی

راهنمای خرید درب های ورودی

راهنمای خرید درب های ورودی

درب های ورودی که درقسمت جلو به کار برده می شوند استفاده ی بیش تری دارند .زیرا این درب ها نمای بیش تری در قسمت های بیرونی خیابان و جلب مشتری دارند .
به طور کلی درب های ورودی کاربرد بالایی دارند و هریک از مواد سازنده ی این درب ها از فولاد ،چوب و پشم شیشه نقاط ضعف و قوت خود را دارند.

مصالح درب های ورودی

 1. ریل ها و چارچوب درب
  ریل و چارچوب از قسمت های افقی و عمودی درب به شمار می آید .ممکن است ریل و چارچوب خم شوند .از چارچوب و ریل های تشکیل شده از چوب چند لایه روکش دار استفاده کنید که مقاومت بالاتری در برابر آسیب دیدگی دارند .
 2. قفل درب
  معمولا قفل های با کیفیت درب ها از حضور دزدان و متجازان در منازل جلوگیری به عمل می آورد .بعضی از قلاب های درب ها با یک ضربه به راحتی باز می شوند .درب ها تنها عامل بازدارنده ی سارقان نیستند .بررسی های انجام با وارد کردن ضربه به درب ها تفاوت اندکی در استحکام مواد تشکیل دهنده ی درب ها را نشان داد.متاسفانه این آزمایش ها با شکست روبه رو شد زیرا چار چوب درب در نزدیکی صفحه ی قفل شکسته شد وبنابراین استحکام قفل های درب از شکستگی آن جلوگیری به عمل می آورد .
  راه های دیگری برای افزایش استحکام درب ها وجود دارد :استفاده از چفت های کلید خور یک اینچی و جعبه ی آهنی مستحکم  و استفاده از پیچ های چرخشی سه اینچی که لولا را به قاب اصلی مستحکم نگه می دارد .

انواع درب های ورودی

سازندگان درب ها ی ورودی محدوده ی عظیمی از انواع مدل درب با جنس و طرح متفاوت را ارائه می دهند .

 1. پشم شبشه
  انتخاب این نوع درب توسط اکثریت پذیرفته شده است .این نوع درب سطوحی نرم با بافت چوبی مزین شده دارند .طراحی انجام شده بر روی این درب سبب می شود که این طرح چوب واقعی به نظر برسد .درب های پشم شیشه ای مقاومت بیش تری نسبت به سایر درب های فولای در برابر فرسایش دارند .این نوع درب ها قابلیت رنگ شدن را دارند و دارای قیمت مناسب هستند و در برابر ضربه زدگی مقاوم هستند و مراقبت کمتری را نیازمند هستند .
 2. فولاد
  این نوع درب بیش از نیمی از بازار را فرا گرفته است.
  این نوع درب قیمت مناسب تری دارند و مقاومت هوایی بالاتری و امنیت بیش تری در برابر انواع گران تر درب های شیشه ای و پشم شیشه ای دارند .درب های فولادی به مراقبت کمتری احتیاج دارند ولی معمولا احتمال آسیب دیدگی در وسایل منزل وجود دارد.این نوع درب ها بازدهی بالایی دارند ولی افزودن شیشه از ارزش آن کاسته می کند .
  درب های فولادی درتست های آزمایشگاهی باران های سیل آسا در مقایسه با انواع پشم شیشه ای و چوبی مقاومت هوایی کمتری دارند .گرچه به مراقبت کمتری احتیاج دارند ولی به سختی ضربه های ناشی از آسیب دیدگی آن تعمیر می شود.
 3. درب های تنظیم پذیر
  این نوع درب های در برابر تغییرات هوایی مقاوم هستند و با افزودن یک جارو به انتهای درب می توان باران و گرد و غبار اضافی را به بیرون هدایت کرد .
 4. .درب چوبی
مزایای درب های چوبی

درب چوبی چشم انداز بیش تری نسبت به سایر درب ها دارد .
درب های چوبی در برابر تغییرات هوایی بسیا ر مقاوم هستند .به سختی آسیب می بینند و به آسانی تعمیر می شوند .
این درب ها گران هستند و برای نمای بیش تر به رنگ آمیزی و روغن جلا نیاز دارند .

تفاوت درب چوبی و سایر درب ها

معمولا درب های فولاد و پشم شیشه ارزش بالاتری از درب های چوبی دارند .درب هایی که بازدهی بالاتری از لحاظ کیفی دارند می بایست مستقلا آزمایش و تضمین شوند و از قاب های بزرگتر و مستحکم با هسته های کارآمد تر برای شیشه های پنجره ی درب ها برای کاهش اثر گرما استفاده می شود .درب ها تنها قسمت کوچکی از بخش های منزل می باشند که از ورود و خروج گرما به محیط داخل منزل جلوگیری به عمل می آورند .علاوه بر این گرمای موجود در هوا از طریق درز ها و شکاف های درب به منزل راه پیدا می کنند نه بدنه ی اصلی آن .

 

 

Leave a Comment