چگونه یک درب چوبی سفارش دهیم؟

چگونه یک درب چوبی سفارش دهیم؟

سفارش درب چوبی

سفارش درب چوبی

محل قرارگیری درب چوبی را دو الی سه مرتبه اندازه گیری کنید تا برای خود دردسر درست نکنید و بدتر از آن مجبور نباشید یک درب دیگر بخرید.

درب های چوبی پیش ساخته

پهنای بازشوی درب،و میان دسته ی جک را اندازه بگیرید.سپس ارتفاع آن را ازقسمت بالای درب تا پایین آن یعنی کمی پایین تر کف آن را اندازه بگیرید.هم گذاری آن دو اینچ باریک تر و یک و یک دوم اینچ کوتاه تر از بازشو خواهد بود تا محل کافی برای توفال و روکش وجود داشته باشد.

درب های چوبی ورقه ای

ابتدا پهنای بازشوی موجود،بین لولاهای داخل را اندازه بگیرید.سپس ارتفاع زمین تا طرف دیگر بالای چارچوب را اندازه گیری کنید.ابعاد نهایی درب شما باید یک چهارم اینچ کوتاه تر و باریک تر از این اندازه ها باشد.بنابراین بازشوی آن باید به آسانی حرکت کند.سپس ضخامت درب را با اندازه گیری لبه های داخلی،از لولا تا لبه های بیرونی درب مشخص کنید.
در نهایت قسمت بازشوی مربعی را اندازه بگیرید.دو فوت تراز سازی در برابر بادهای شدید را در بالا و طرفین منظور کنید.اگر هرکدام از سطوح تراز نبود،و یا بیشتر از یک چهارم اینچ از طول تراز عمود نبود درب خود را کمی بزرگتر سفارش دهید و آن را ببرید تا اندازه شود.

مانند یک حرفه ای صحبت کنید:

 1. مهمترین مورد “پهنا” است.ابعاد دربتان را طبق واحد فوت و اینچ ارایع کنید.ابتدا پهنا و سپس ارتفاع
 2. از یک زبان ویژه استفاده کنید.یک درب با سه فوت پهنا و شش فوت و هشت اینچ ارتفاع.رایج ترین اندازه برای یک درب “سه-صفر،شش-هشت” نامیده میشود.
 3. .قسمت چپ و راستتان رامعین کنید.درب ها هم مانند انسان ها چپ دست و راست دست هستند.یک درب راست دست وقتی از بیرون دیده میشود لولایش در قسمت راست است و یک درب چپ دست لولایش در قسمت چپ آن است.

وقتی که یک درب چوبی جدیدرا جایگذین یک درب قدیمی میکنید،میبایست با طریقه ی سابق،دربتان با ضخامت دو در دو و یک چهارم اینچی اکثر درب ها ی قبلی جور باشد.

ایمنی درب چوبی شما تا چه اندازه است؟

سفارش درب چوبی

اینکه شکستن یک درب چوبی آسان تر شکستن یک درب فولادی یا فایبر گلاس است تصوری غلط است.در حقیقت این درب نیست بلکه چفت لولاست که در اتصالات ضعیف عمل میکند.برای جلوگیری از شکستن لولا در برابر ضربه ی شدید یک صفحه ی ضد ضربه ی امنیتی بسیار بلند را نصب و از پیچ های فرورونده در داخل دستگیره استفاده کنید.

 فاکتورهای امنیتی درب های چوبی
 1. ضخامت درب
  یک درب با ضخامت یک و سه چهارم اینچی ۱۳٫۸ اینچ ضربه خورده واستانداردهای لازم قفل را داراست.یک درب هرچقدر هم که ضخیم باشد قفل مخصوص و لولای بزرگ نیاز خواهد داشت.
 2. لولاها
  در تمام لولاها از پیچ های بلند سه اینچی استفاده کنید،تا لولاهای چارچوب محکم شده و در جای خود ایمن بمانند.
 3. شیشه
  نور درب های استاندارد از شیشه هایی گرفته میشود که سارق را از شکستن آن ها و باز کردن درب از بیرون باز خواهد داشت چراکه در خود یک لایه پلاستیک نشکن دارند.
 4. قفل
  قفل های چفتی معمولا با فولاد درجه یک ساخته میشوند و از قفل های داخلی منزل مقاوم تر هستند.

Leave a Comment