انتخاب درب چوبی به عنوان درب ورودی

انتخاب درب چوبی به عنوان درب ورودی

انتخاب درب چوبی به عنوان درب ورودی

ورودی ساختمان مهمترین قسمت نمای ساختمان است و درب ورودی باارزش ترین آن!.

مزین شده با قفل و دستگیره های زیبا, درب ها خوش آمد گوی خوبی بوده , دزدها را ناامید کرده و مانع از آمد و شد هوا می شوند.

اولین چیزی که در هنگام ورود به خانه در دست می گیریم و آخرین شی است که در هنگام خروج لمسش می کنیم. شاید به همین علت اکثر ما انتخاب درب چوبی به عنوان درب ورودی  را ترجیح می دهیم.

هیچ چیز دیگر گرما و مرغوبیت این ماده را ندارد. و یا این همه طرح متنوع داشته باشد. درب های استیل طراحی می شوند, فایبرگلاس ها به خاطر کپک باد می کنند.

اما درب چوبی را می توان به صورت مجازی طراحی, اندازه گیری و ساخت؛ می توان هرنوع مدل, تنظیمات پانل, نوع شیشه ی مورد استفاده و یا کنده کاری هایی را که مایلید را سفارش دهید.

درکوب روی درب های چوبی -هر پوششی که داشته باشند- کاملا قدیمی است مخصوصا اگر به صورت میان پر ساخته شوند. طی ۲۵ سال گذشته, اکثر سازندگان درب های ورودی را با لایه های چوبی ساخته اند, که بیشتر از درب های میان پر محبوب بوده اند.

به قیمت ارزان این درب ها فکر نکنید, با مراقبت دائم از این درب ها, این نوع درب ها سال های سال در خانه ی شما می مانند. و نیز با پوشاندن لایه ی پلی استر و یا رنگ هر چند سال یکبار بهایی است که برای انتخاب درب چوبی می پردازیم. با درنظر گرفتن حس خوبی که درب چوبی درب ورودی ساختمانبه عنوان  درهربار ورود به خانه به ما می دهد, این کار کوچکی است.

 

آیا درب چوبی برای شما مناسب است؟

مناسب بودن نوع چوب استفاده برای درب های ساختمانی اهمیت زیادی دارد از این رو داشتن آگاهی نسبت به کیفیت درب های ورودی می تواند بسیار مهم باشد . توجه داشته باشید  که انواع مختلفی از درب های چوبی در بازار موجود هستند ، اما برای اینکه بدانید  درب چوبی مناسب شماست لیست زیر را مطالعه کنید.

آیا دربرابر باران محافظت می شوند؟

درب چوبی در ورودی های مسقف و بسته بهتر دوام آورده و نیاز با مراقبت کمتری دارد. برای موثر بودن, سقف باید حداقل نصف ارتفاع در را بپوشاند که این شامل درگاه و نیز پنجره های بالا نیز می شوند درست مانند تصویر سمت راست. اگر سقف ده پا باشد, آنگاه درب  باید حداقل ۵ پا باشد. پهنای سقف نیز باید حداقل ½ برابر در باشد.

آیا در مواجهه ی نور خورشید است؟

انتخاب درب چوبی که بیش از ۴ساعت در برابر نور قرار می گیرند , بدون مراقبت دائم, ظاهر خود را از دست می دهند.درب های با روکش روشن باید هر یک یا دوسال دوباره  لایه سازی شوندو هر ۵ یا ۶ سال مجددا روی آن رنگ زده شود.

آیا ارتفاع درگاه کافی است؟

باید حدود ۴ تا ۶ اینچ از درب را بپوشاند تا از برف و یا سرریز شدن باران جلوگیری کند.

آیا دغدغه ی آتش را دارید؟

کدهای ساختمان را بررسی کنید مخصوصا اگر در معرض خطر آتش هستید. برخی از درب های چوبی حدود ۶۰ دقیقه آتش را تحمل می کنند.

چقدر سرد می شود؟

درب های چوبی استاندارد ۱ ,۳/۴ دارای ارزش Rحدود ۲٫۵ هستند که نزدیک به پنجره های دوجداره است.این مقدار بسیار کمتر از درهای فایبرگلاس و یا استیل است, اما با درزگیر های محکم می توانید از ورود هوا جلوگیری کنید.

 جایگزین های چوب برای ساخت درب ورودی

درب های استیل و فایبرگلاس در مقایسه با چوب نیاز به نگهداری کمتری دارند. و از آنجایی که داخل آن ها فوم است, دوبرابر عایق هستند. آم دی اف ها از فیبرهای چوبی چسبیده درست شده اند و جدیدا وارد بازار شده اند. هیچ کدام از اینها مانند درب های چوبی امکان طراحی های متنوع را ندارند.

استیل

درزگیر های مغناطیسی این ورودی ها را به مانند یخچال محکم می کنند, اما در معرض غر شدگی, زنگ زدگی هستند. پانل های استیل شباهت زیادی به چوب ندارند. استیل ارزان ترین جایگزین چوب هستند.

فایبرگلاس

بیشتر از استیل شبیه چوب هستند, درمقابل آب مقاوم بوده اما زود رنگ شان از بین می رود. با آب و صابون آن را شستشو دهید. قیمت آن در مقایسه با درب چوبی بالاست.

ام دی اف

درب های ام دی اف به نظر شبیه درب های چوبی رنگ شده می آیند اما قیمتش کمتربوده و حدود ۹۰ دقیقه در مقابل آتش مقاومت می کند. برای اینکه ۵ سال ضمانت آن ها عملی شود باید هر طرف آن رنگ شود و نیز لایه ی بیرونی با رنگ روغنی پوشانده شود.

انتخاب درب چوبی

 

Leave a Comment